Peelklokje 9-16 maart

Zaterdag 9 maart,

19.00 avondviering.

ghm Guul van Gemert, Miet van Gemert-Venner en zoon Gerrit.

 

Zondag 10 maart, 4e zondag van de 40-dagentijd, zondag Laetare,

10.00 hoogmis,

ghm Mathieu Loijen, Anna Catharina Bruekers en overladen familie,

ghm Martinus Schroijen, Maria Schroijen-vaan Grimbergen en dochter Lieske.

 

Donderdag 14 maart, geen avondviering.

 

Vrijdag 15 maart,

19.00 viering van het H. Vormsel door vormheer deken Varela van Weert.

 

Zaterdag 16 maart,  

19.00 avondviering,

 

MISDIENAARS :

 

  1. 9 maart 19.00 : Wout Dirks;
  2. 10 maart 10.00 : Pieter, Ceciel en Fien Tullemans;
  3. 16 maart 19.00 : Rick van Hulsen.

 

SACRAMENT van het  H. VORMSEL :

 

In ons leven gebruiken we vaak symbolen, omdat met woorden alléén niet altijd te zeggen is wat we bedoelen. Bij het vormsel is er een handoplegging, waarmee wordt gezegd : Goed, dat je er bent en dat je wilt proberen te leven in de geest van Jezus. Er wordt ook olie gebruikt, om je sterk te maken en om je soepel te houden, mild ook voor de ander. En het kruisteken, dat daarbij gemaakt wordt op je voorhoofd verwijst je naar Jezus. Bij het doopsel gebeurde dat ook. Bij het vormsel wordt opnieuw bevestigd dat je hoort bij de volgelingen van Jezus.

Voor mensen die zich christenen noemen is Jezus de inspiratiebron. Zij blijven over Hem praten en denken aan Hem. Laat je vormen wil zeggen : daar wil ik bij horen. Ik wens vormelingen en ouders van harte geluk.

 

VIERDE WEEK van de VASTEN :

 

“Geloofd zijt Gij, mijn Heer, voor Zuster Moeder Aarde …..”

  • Kijk eens aandachtig naar tekens van de ontluikende lente
  • Bewust en oplettend eten
  • Eens een hele dag ervaren wat het is honger te lijden
  • Letten op de dingen die het milieu aantasten
  • Aan mensen denken, die in een “woonsilo” wonen
  • Nadenken over de zin : “Gij zijt genomen uit de aarde, tot de aarde keert gij terug”
  • Dankbaar zijn ten opzichte van God en van elkaar.

 

OPROEP 1 :

 

We zoeken een 2-tal vrijwilligers, die in de maanden mei tot en met oktober op zondag namiddag de Mariakapel aan de Klaarstraatzijweg willen openen en sluiten voor bezoekers, die een kaarsje willen opsteken of even tot rust willen komen. En tevens om  in het voorjaar de kapel een poetsbeurt te geven. Momenteel is nog maar één vrijwilligster actief. Vanouds is de kapel een zondagmiddag uitje voor parochianen en anderen. Het zou fijn zij dit in ere te houden. Meld je even aan bij belangstelling.

 

OPROEP 2 :

 

Nu het voorjaar aanstaande is herhaald ik nog eens de oproep voor enkele vrijwilligers voor de onderhoudsploeg van het kerkhof. Wij zijn altijd trots geweest op ons fraaie en verzorgde kerkhof, maar gezien het wegvallen van enkele helpers en de hoge leeftijd van de resterende vrijwilligers is de groep momenteel te klein voor alle werkzaamheden. Er zijn voldoende lichte werkzaamheden om je nog actief bezig te houden. Ook een vakhulp met kennis van zaken kan ons komen helpen. Het is tevens een gezonde klus voor dames en heren om buiten bezig te blijven.

 

Pastoor A. Koumans, O.M.I.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *