Peelklokje 18-25 februari

Zaterdag 18 februari,

18.00  Vastenavondviering m.m.v. Zangkoor De Peelklanken, Hofkapel de Hoempa, de Vlikkestaekers en de Jong Vlikke,

jrd Mia Jacobs-Weekers.

 

Zondag 19 februari, 1e zondag van de vasten,

10.00 hoogmis,

Ton Knippenberg, vanwege het voormalig kerkelijk zangkoor,

 

Woensdag 22 februari, Aswoensdag,

09.00 morgenviering; 19.00 avondviering. Na beide vieringen wordt het askruisje opgelegd.

 

Donderdag 23 februari,

19.00 voor de zieken.

 

Zaterdag 25 februari,

18.00  avondviering.

 

MISDIENAARS :

 

  1. 18 feb. 18.00 : Wout Dirks;
  2. 19 feb. 10.00 : Willem, Pieter, Ceciel en Fien Tullemans;
  3. 25 feb. 19.00 : koster.

 

OVERLEDEN :

 

Op 7 februari jl. overleed Ton Gruteke, 83 jaar. Moge hij rusten in vrede.

 

VASTENAVOND :

 

Waarom is het Vastenavond …. ? Omdat enkele dagen later, op aswoensdag de Vasten begint, de periode vóór het hoogfeest van Pasen. Een periode waarin de christenen vroeger heel sober leefden en zich matigden in  eten en genot. Met vastenavond vierden zij nog even feest samen.

Het vasten is grotendeels uit beeld, maar een feest is het nog gebleven in vrijwel alle parochies, als een volksfeest voor jong  en oud, als een onderling gemeenschapstreffen met de vastenavondmis als start. Ik wens groot en klein een gezellig en feestelijk weekeinde.

 

BEMINT EN BIDT : 

 

…. maar gij zijt van Cristus (1 Korintiërs 3, 23). Beminnen houdt in dat je niemand afschrijft, dat er voor de ander steeds een tweede kans is. Het betekent niet dat je alles maar met “de mantel der liefde” bedekt. Het wil zeggen dat de ander ook een kind van God is, zelfs als hij de meest vreselijke dingen heeft gedaan. “Van Christus-zijn” houdt in dat je met de instelling, met het hart van Jezus ieder ander tegemoet treedt. Dit vraagt om een innerlijke houding, een biddende instelling.

 

Pastoor A. Koumans, OMI.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *