Peelklokje 17-24 februari

Zaterdag 17 februari, 

19.00 avondviering,

Bertha Sieben-Laenen.

 

Zondag 18 februari, 1e zondag van de 40-dagentijd,

10.00 hoogmis,

Sjaak Reijnders (verjaardag),

Piet Vaes (verjaardag),

ouders Salimans-Hermans en zoon Peter.

 

Donderdag 22 februari,

19.00 voor de zieken.

 

Zaterdag 24 februari,  

19.00 avondviering,

 

MISDIENAARS :

 

  1. 17 febr 19.00 : koster;
  2. 18 febr. 10.00 : Wout Diks
  3. 24 febr. 19.00 : Rick van Hulsen

 

DOOPSEL :

 

Door het H. Sacrament van het Doopsel is Elk Stappers in onze geloofsgemeenschap opgenomen. We wensen dopeling en ouders proficiat en een gezegende toekomst.

 

VASTEN :

 

In de vasten mocht vroeger bijna niets : kinderen mochten niet snoepen. Snoepjes gingen in het vastentrommeltje. Veel rokers hadden de gewoonte in de vasten niet te roken.

Tegenwoordig is alles anders. Een groot deel van de wereld vast nu per definitie, vanwege de heersende hongersnood. Omdat de mensen nu eenmaal op een verschroeide plek op de aardbol wonen. In de westerse wereld leven grote drommen mensen – vrijwillig of op medisch advies – op dieet. En de rest van de mensen eet gewoon door.

Met Aswoensdag zijn we getekend met as. As betekent vergankelijkheid. As herinnert ons aan onze eigen vergankelijkheid. God alleen kan onze vergankelijkheid veranderen in een glorieus eeuwigheidsbestaan. De vastentijd is een tijd om ons daarop te bezinnen en tot inkeer te komen. De kerk en de liturgie leiden ons door de vasten naar Pasen.

 

Pastoor A. Koumans, O.M.I.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *