Peelklokje 16-23 december

Zaterdag 16 december,

19.00 avondviering,

ghm An Jacobs-Duijts (verjaardag).

 

Zondag 17 december, 3e zondag van de Advent, zondag “Gaudete”,

10.00 hoogmis,

ouders Salimans-Hermans en zoon Peter,

ghm Toos Moonen-Schroijen.

 

Donderdag 21 december,  

19.00 avondviering.

 

Vrijdag 22 december, Kerstcommunie voor de zieken.

 

Zaterdag 23 december,

19.00 avondviering,

 

MISDIENAARS :

 

  1. 16 dec. 19.00 : koster; zo. 17 dec. 10.00 : Pieter, Ceciel en Fien Tullemans;za. 23 dec. 19.00 : koster.

 

MET KERST GEEN NACHTMIS :

 

Komend weekeinde wordt zondag “Gaudete” genoemd : we verheugen ons dat de Advent al halverwege is en Kerstmis nabij.

De volgende zondag 24 december vieren we de 4e zondag van de Advent en ‘s avonds vieren we al Kerstavond. Om 19.30 uur is de feestelijke gezinsmis m.m.v. de harmonie, de nachtmis komt te vervallen. Vorig jaar werd de nachtmis zo minimaal bezocht, dat handhaving mede gezien de stook- en verlichtingskosten bedenkelijk wordt. Op maandag 25 december, 1e  Kerstdag is om 8.30 de dageraadmis en om 10.00 de plechtige hoogmis met De Peelklanken.

 

ADVENT :

 

Waarom om loopt het slecht af met Johannes de Doper en waarom zal het straks verkeerd gaan met Jezus ? Hierom : omdat in en door hun optreden duidelijk wordt dat er met God niet valt te onderhandelen wanneer het heil en het geluk van mensen in het geding is. De aanhangers van  allerlei pseudoreligieuze sektes worden niet vervolgd, hoogstens een beetje scheef aangekeken. Maar volgelingen van Jezus Christus, die willen proberen om voor elkaar “zo goed als God te zijn”, zijn de slachtoffers van vervolging en verdachtmaking, omdat zij duidelijk laten zien dat je God niet kunt uitspelen tegen de mens in of onder welk systeem dan ook. Of dat nu communistisch, kapitalistisch of dictatoriaal is. Er wordt van ons gevraagd dat wij van onze geschiedenis een “heilsgeschiedenis” maken en dat we dat doen met het evangelie als richtsnoer en leidraad.

 

Pastoor A. Koumans, O.M.I.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *